Nedeľa, 1. október 2023
Jasno  15,3 °C
Mimoriadne správy

Tragédia v Brazílii, zrútenie budovy zapríčinilo smrť najmenej ôsmich osôb

 Webnoviny   8. júl 2023  107  
Tragédia v Brazílii, zrútenie budovy zapríčinilo smrť najmenej ôsmich osôb

8.7.2023 (SITA.sk) - Na severovýchode Brazílie sa v piatok zrútil bytový dom, v dôsledku čoho zomrelo prinajmenšom osem ľudí. Medzi obeťami nešťastia v meste Recife sú aj dve deti vo veku päť a osem rokov. Príčina zrútenia budovy nie je bezprostredne známa, no v ostatných dňoch mesto zasiahli lejaky. Informuje spravodajský portál BBC.

Budova sa podľa úradov zrútila okolo 6:35 miestneho času a mnohí obyvatelia vtedy zrejme ešte spali. Podľa správ miestnych médií z trosiek budovy vytiahli štyroch ľudí živých. Šesť je nezvestných.

Nešťastie sa stalo na predmestí Paulista, kde niektorí obyvatelia označili typ budovy, ktorá sa zrútila, za „rakvový blok“, keďže jej konštrukcia je chabá. Miestny guvernér varoval, že očakávajú ďalšie dažde a ľudia by mali zostať v bezpečných stavbách.

Viac k témam: Tragédia, Zahraničie, Zrútenie budovy
Zdroj: SITA.sk - Tragédia v Brazílii, zrútenie budovy zapríčinilo smrť najmenej ôsmich osôb © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.