Piatok, 27. január 2023
Oblačno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Biely dom vyzval Rím, aby poskytol Kyjevu dodatočnú vojenskú pomoc

 Webnoviny   7. január 2023  75
Biely dom vyzval Rím, aby poskytol Kyjevu dodatočnú vojenskú pomoc

7.1.2023 (Webnoviny.sk) - Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena vyzvala taliansku vládu, aby čo najskôr poskytla Ukrajine dodatočné systémy protivzdušnej obrany. Informuje o tom spravodajský portál Sky News s odvolaním sa na talianske noviny La Repubblica.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan sa v tejto veci zhováral s diplomatickým poradcom talianskej premiérky Francescom Talom, ktorému povedal, že je potrebná dodatočná pomoc pre Ukrajinu. Talo podľa novín odsúdil ruskú inváziu na Ukrajine a potvrdil pripravenosť Talianska poskytnúť krajine ďalšiu pomoc.

Nemenované zdroje uviedli, že sa to týkalo najmä „podpory energetickej stability Ukrajiny a vojenského vybavenia“. Washington podľa nich požiadal Rím konkrétne o poskytnutie taliansko-francúzskeho protivzdušného systému SAMP/T.

Viac k témam: Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, SAMP/T
Zdroj: Webnoviny.sk - Biely dom vyzval Rím, aby poskytol Kyjevu dodatočnú vojenskú pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.