Štvrtok, 18. júl 2024
Väčšinou jasno  22,4 °C
Mimoriadne správy

Biden dal zelenú výcviku ukrajinských pilotov pre stíhačky F-16, vedenia sa ujmú Dánsko a Holandsko

 Webnoviny   9. august 2023  170  
Biden dal zelenú výcviku ukrajinských pilotov pre stíhačky F-16, vedenia sa ujmú Dánsko a Holandsko

9.8.2023 (SITA.sk) - Americký prezident Joe Biden „dal zelenú“ umožneniu a podpore výcviku ukrajinských pilotov pre bojové stíhačky F-16. Podľa webu Ukrajinská pravda to uviedla zástupkyňa tlačového tajomníka Pentagonu Sabrina Singhová.

„Vedenia vo výcviku sa ujímajú Dánsko a Holandsko,“ povedala Singhová a dodala, že „teraz nemá ďalšie aktuálne informácie, pokiaľ ide o konkrétny výcvik pilotov“.

Ukrajinská pravda pripomína, že podľa minulotýždňovej správy portálu Politico, ktorý citoval nemenované americké zdroje, prvá skupina ukrajinských pilotov pre výcvik na stroje F-16 už bola určená. Osem ukrajinských pilotov, ktorí plynule hovoria po anglicky, je pripravených na odštartovanie výcviku, hneď ako európski spojenci pripravia formálne plány tréningu a schvália ich USA.

Okrem toho je ďalších 20 pilotov so základnými znalosťami angličtiny pripravených zúčastniť sa v priebehu mesiaca na jazykovom školení vo Veľkej Británii.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky F-16, výcvik pilotov
Zdroj: SITA.sk - Biden dal zelenú výcviku ukrajinských pilotov pre stíhačky F-16, vedenia sa ujmú Dánsko a Holandsko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.