Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Belgicko sa vracia k celonárodnému lockdownu, ale školy a továrne budú naďalej fungovať

 Webnoviny  31. október 2020  151
Belgicko sa vracia k celonárodnému lockdownu, ale školy a továrne budú naďalej fungovať

31.10.2020 (Webnoviny.sk) - Belgicko ohlásilo návrat k celonárodnému lockdownu. Od pondelka do polovice decembra budú otvorené len nevyhnutné prevádzky. Na verejnosti sa budú môcť zhromažďovať maximálne štyria ľudia.

Supermarkety budú predávať len nevyhnutný tovar a domácnosti môžu prijať len jedného návštevníka. Jesenné školské prázdniny predĺžili do 15. novembra. V platnosti zostávajú zákaz nočného vychádzania a zatvorenie barov a reštaurácií.

Belgicko má najvyššiu mieru infekcie v Európe, pričom viac ako polovicu z dvetisíc lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti obsadili pacienti s COVID-19.

Premiér Alexander de Croo v piatok vyhlásil, že "tlak na nemocnice je obrovský" a preto museli prijať "opatrenia, ktoré sú ich poslednou šancou".

Minister zdravotníctva Frank Vandenbroucke ozrejmil, že lockdown "neuvrhne obyvateľov do úplnej izolácie", keďže továrne a školy môžu naďalej fungovať.

Viac o téme: KoronavírusZdroj: Webnoviny.sk - Belgicko sa vracia k celonárodnému lockdownu, ale školy a továrne budú naďalej fungovať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.