Nedeľa, 29. november 2020
Polojasno  -2,7 °C
Mimoriadne správy

Británia zvažuje lockdown v Anglicku, počet prípadov COVID-19 je výrazne nad najhorším scenárom

 Webnoviny  31. október 2020  60
Británia zvažuje lockdown v Anglicku, počet prípadov COVID-19 je výrazne nad najhorším scenárom

31.10.2020 (Webnoviny.sk) - Britská vláda zvažuje zavedenie lockdownu v Anglicku po tom, ako vedeckí poradcovia varovali, že počet hospitalizovaných a mŕtvych v dôsledku koronavírusu môže čoskoro presiahnuť jarnú úroveň.

Epidemiológ John Edmunds, člen vládnej skupiny, vyhlásil, že počet prípadov je "výrazne nad" najhorším scenárom vypracovaným začiatkom mesiaca.

Premiér Boris Johnson predstavil systém lokálnych obmedzení v Anglicku súvisiaci s úrovňou infekcie. Vedci však upozorňujú, že to nestačí.

Podľa novín The Times v pondelok plánuje vyhlásiť mesačný lockdown, no vláda potvrdila, že zatiaľ nedospela k žiadnemu rozhodnutiu.

Británia eviduje každý deň viac ako 20-tisíc nových prípadov. Zároveň má najvyšší počet mŕtvych v Európe, a to viac ako 46-tisíc.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk - Británia zvažuje lockdown v Anglicku, počet prípadov COVID-19 je výrazne nad najhorším scenárom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.