Piatok, 8. december 2023
Jasno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Armáda zničila Rusom dôležitý systém elektronického boja, vyhlásili Ukrajinci

 Webnoviny   5. november 2023  118  
Armáda zničila Rusom dôležitý systém elektronického boja, vyhlásili Ukrajinci

5.11.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské sily zničili dôležitý ruský systém elektronického boja Pole-21. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame o tom informoval veliteľ tavrijskej operatívno-strategickej skupiny síl Oleksandr Tarnavskyj.

„Systém elektronického boja Pole-21 určený na rušenie satelitných navigačných systémov bol zničený,“ uviedol Tarnavskyj, no bližšie nešpecifikoval, ako Ukrajinci zneškodnili tento systém.

Viac o téme: Vojna na UkrajineSpomenutý ruský systém Pole-21 je známy ako účinné opatrenie proti bezpilotným lietadlám. Bol vytvorený v roku 2016 na ochranu strategických zariadení pred útokmi vysoko presnými zbraňami.

Systém Pole-21 vysiela signály, ktoré narúšajú činnosť zariadení závislých od GPS a rádionavigačných systémov. Rusi tvrdia, že dosah systému je 60 kilometrov, no podľa ukrajinskej rozviedky je to približne 25 kilometrov.

Viac k témam: Pole-21, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Armáda zničila Rusom dôležitý systém elektronického boja, vyhlásili Ukrajinci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.