Utorok, 26. január 2021
Oblačno  -0,7 °C
Mimoriadne správy

Angličania sú proti ďalším lockdownom, polícia počas demonštrácií zatkla desiatky ľudí

 Webnoviny  29. november 2020  48
Angličania sú proti ďalším lockdownom, polícia počas demonštrácií zatkla desiatky ľudí

29.11.2020 (Webnoviny.sk) - Britská polícia zatkla desiatky ľudí počas demonštrácie v Londýne proti obmedzeniam zameraným na zastavenie pandémie. Protestujúci odporcovia nosenia rúšok a vakcinácie, z ktorých niektorí niesli transparenty s nápismi "prestaňte nás kontrolovať" a "už žiadne lockdowny" pochodovali v sobotu po uliciach Oxford Street a Regent Street - obchodnom centre Londýna.

Policajti odviedli niekoľkých ľudí v putách po tom, ako protestujúci ignorovali výzvy na rozchod. Časť demonštrantov vyvolala potýčky s políciou, pričom niektorí hádzali fľaše a dymové bomby.

Viac o téme: KoronavírusLondýnska Metropolitná polícia informovala, že zatknutých bolo viac ako 60 ľudí, pričom predpokladala, že ich počet stúpne. Počas lockdownu, ktorý je v súčasnosti v Anglicku v platnosti, sú masové zhromaždenia zakázané.

Do britského malého ale hlasno sa prejavujúceho hnutia zameraného proti lockdownu patria aktivisti nesúhlasiaci s očkovaním, stúpenci konšpiračných teórii a ľudia, ktorí sú presvedčení, že reštrikciami sa porušujú ich občianske práva.

Viac k témam: britská polícia, demonštrácia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Angličania sú proti ďalším lockdownom, polícia počas demonštrácií zatkla desiatky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.