Utorok, 27. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Samovražedné útoky zabili v Afganistane najmenej 34 ľudí, medzi zranenými sú aj deti
29.11.2020 (Webnoviny.sk) - Najmenej 34 ľudí zomrelo v nedeľu pri dvoch separátnych samovražedných bombových útokoch v Afganistane, ktorých cieľmi bola vojenská základňa a konvoj šéfa provinčnej rady. V provincii Ghazní na východe krajiny zahynulo 31 vojakov a ďalších 24 bolo zranených, keď útočník vozidlom naplneným výbušninami vošiel na vojenskú základňu a auto odpálil.
Uviedol to predstaviteľ afganskej národnej bezpečnostnej rady, ktorý však hovoril pod podmienkou zachovania anonymity, pretože nemá oprávnenie komunikovať priamo s médiami.
Šéf zdravotníckeho úradu provincie Ghazní potvrdil počet obetí na životoch aj počet zranených. Hovorca ministerstva vnútra Tarík Arian uviedol, že k bombovému útoku došlo, ale neposkytol nijaké ďalšie podrobnosti.
K ďalšiemu samovražednému útoku v nedeľu došlo na juhu Afganistanu v provincii Zábul. Terčom bol konvoj šéfa provinčnej rady. O život prišli najmenej traja ľudia a dvanásti, vrátane detí, utrpeli zranenia. Šéf provinčnej rady útok prežil s malými zraneniami, ale zomrel jeden z jeho osobných strážcov. K zodpovednosti za útoky sa ihneď nikto neprihlásil.
K bombovým útokom došlo v čase, v ktorom zástupcovia afganskej vlády a militantného hnutia Taliban prvýkrát priamo rokujú v Katare s cieľom ukončiť vojnu, ktorá v krajine trvá už desaťročia.
Viac k témam: deti, samovražedný útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Samovražedné útoky zabili v Afganistane najmenej 34 ľudí, medzi zranenými sú aj deti © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Angličania sú proti ďalším lockdownom, polícia počas demonštrácií zatkla desiatky ľudí
Láska, ktorá sa vracia v bielych šatách. Romantický úvod série Wedding Dreams
Danko tvrdí, že mu má obvinenie Matečnej zapchať ústa. Jeho vyjadrenia podľa Rašiho škodia vládnej koalícii
Členstvo v Trumpovej Rade mieru stojí miliardu eur, pripomenula ministerka hospodárstva Saková