Streda, 27. január 2021
Polojasno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Pri výbuchu protitankovej míny v Náhornom Karabachu zahynuli štyria ľudia

 Webnoviny  28. november 2020  62
Pri výbuchu protitankovej míny v Náhornom Karabachu zahynuli štyria ľudia

28.11.2020 (Webnoviny.sk) - Azerbajdžanské úrady uviedli, že pri sobotňajšom výbuchu protitankovej míny zahynuli štyria ľudia a jedna osoba utrpela zranenia. K nešťastiu došlo vo chvíli, keď ich idúce auto aktivovalo mínu v oblasti Fuzuli, ktorá bola súčasťou nedávnych bojov s arménskymi silami.

Oblasť Fuzuli bola od 90. rokov minulého storočia a vojny v separatistickom regióne Náhorného Karabachu pod kontrolou arménskych síl.

Koncom septembra tam vypukli ťažké boje, počas ktorých Azerbajdžan získal späť kontrolu nad Fuzuli a niektorými ďalšími oblasťami ovládanými Arménskom.

Sobotňajší výbuch podčiarkuje množstvo rizík, ktorým azerbajdžanskí občania čelia pri snahách o opätovné osídlenie oblastí v Náhornom Karabachu.

Viac k témam: Náhorný Karabach
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri výbuchu protitankovej míny v Náhornom Karabachu zahynuli štyria ľudia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.