Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Američania dodajú Ukrajine ďalší balík pomoci v hodnote 225 miliónov dolárov, bude obsahovať aj muníciu pre raketomety HIMARS

 Webnoviny   7. jún 2024  63  
Američania dodajú Ukrajine ďalší balík pomoci v hodnote 225 miliónov dolárov, bude obsahovať aj muníciu pre raketomety HIMARS

7.6.2024 (SITA.sk) - Spojené štáty americké pošlú Ukrajine vojenskú pomoc vo výške približne 225 miliónov dolárov. Uviedli to vo štvrtok americkí predstavitelia, ktorí hovorili pod podmienkou zachovania anonymity. Balík zahŕňa muníciu pre raketomety HIMARS, pre mínometné systémy a delostrelectvo.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa novej americkej smernice môže Ukrajina použiť tieto zbrane na údery za hranice Ruska, ak ruská armáda útočí spoza hraníc alebo sa pripravuje na útok.

Táto zmena však podľa amerických predstaviteľov nemení politiku Bieleho domu, ktorá Kyjevu zakazuje používať Američanmi poskytnuté systémy ATACMS alebo rakety dlhého doletu a inú muníciu na ofenzívne operácie na ruskom území.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: americké rakety ATACMS, pomoc Ukrajine, raketový systém HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Američania dodajú Ukrajine ďalší balík pomoci v hodnote 225 miliónov dolárov, bude obsahovať aj muníciu pre raketomety HIMARS © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.