Streda, 1. február 2023
Mimoriadne správy

Akékoľvek oslabenie odhodlania Európy pomôcť Ukrajine by bolo darom pre Moskvu, vyhlásila šéfka nemeckej diplomacie

 Webnoviny   4. január 2023  70
Akékoľvek oslabenie odhodlania Európy pomôcť Ukrajine by bolo darom pre Moskvu, vyhlásila šéfka nemeckej diplomacie

4.1.2023 (Webnoviny.sk) - Nemecko hľadá ďalšie spôsoby podpory Ukrajiny pri ochrane jej obyvateľov a infraštruktúry. Uviedla to nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková. Na tlačovej konferencii v Lisabone v stredu zdôraznila, že akékoľvek oslabenie odhodlania Európy by bolo darom pre Moskvu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


A v tomto roku musíme chrániť a ďalej rozvíjať európsku jednotu, vďaka ktorej sme boli silní vlani," vyhlásila šéfka nemeckej diplomacie. Informuje o tom portál news.sky.com.

Baerbocková sa vyjadrila, že Európska únia sa snažila urobiť všetko v záujme zastavenia vojny na Ukrajine, ale ruský prezident Vladimir Putin nemyslí na nič iné, len na zničenie susednej krajiny. Postoj šéfa Kremľa je dôvodom, pre ktorý je „dôležité pokračovať v dodávkach zbraní Ukrajine, aby sa mohla brániť a chrániť svojich obyvateľov," dodala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Diplomacia, Kremeľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Akékoľvek oslabenie odhodlania Európy pomôcť Ukrajine by bolo darom pre Moskvu, vyhlásila šéfka nemeckej diplomacie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.