Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Ak by sa v Česku voľby konali teraz, zvíťazilo by opozičné hnutie ANO s viac ako 33 percentami hlasov
Webnoviny 17. december 2024 428
17.12.2024 (SITA.sk) - Ak by sa v Česku parlamentné voľby konali teraz, zvíťazilo by opozičnú hnutie ANO expremiéra Andreja Babiša s 33,6 % hlasov. Ukázal to prieskum agentúry NMS Market Research, informuje spravodajský web TN.cz.
Na druhom mieste by sa umiestnila vládna koalícia Spolu s 18,3 % hlasov. Vládne hnutie STAN by získalo 11,2 %, opozičná SPD 7,9 %, opoziční Piráti 5,9 % a hnutie Stačilo!, v ktorom hrá dominantnú úlohu KSČM, by podporilo 5,2 % voličov. Do parlamentu by sa podľa prieskumu dostali aj Motoristi, ktorí by získali 5,3 % hlasov.
„Najzaujímavejšia je v tejto chvíli pozícia Motoristov, ktorí majú zo všetkých strán asi najväčší potenciál rastu,“ uviedla politická analytička NMS Market Research Tereza Friedrichová.
Prieskum ukázal, že parlamentných volieb by sa zúčastnilo 56 percent oprávnených voličov, čo je podobné ako v predchádzajúcich mesiacoch. Prieskum uskutočnili od 3. do 9. decembra a zúčastnilo sa v ňom 1001 respondentov.
Viac k témam: Prieskum, volebné preferencie
Zdroj: SITA.sk - Ak by sa v Česku voľby konali teraz, zvíťazilo by opozičné hnutie ANO s viac ako 33 percentami hlasov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Fond na podporu umenia rozdelil výzvy, záujem o dotácie presiahol sto miliónov eur
Fico sa zastal svojho syna: Odmenu dostáva legálne, s kauzou Šimečkovcov sa to nedá porovnať – VIDEO