Piatok, 17. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
- Vládny špeciál uviazol v Kazachstane, časť slovenskej delegácie sa vracia domov komerčne
- Britská ekonomika vo februári prekonala očakávania, HDP vzrástol o 0,5 percenta
- EÚ sa stala globálnym centrom nelegálnej výroby cigariet, ukázala správa Euromonitoru
- Fico vidí potenciál v spolupráci s Vietnamom, rozvíjať by mohli oblasť energetiky aj zbrojárstva – FOTO
Briti uvalili sankcie na ďalších 20 tankerov ruskej tieňovej flotily
Webnoviny 17. december 2024 382
17.12.2024 (SITA.sk) - Britský premiér Keir Starmer oznámil nové sankcie voči 20 tankerom zapojeným do nelegálnej prepravy ruskej ropy. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje britské médiá.
„Putinove príjmy z ropy naďalej živia oheň jeho nelegálnej vojny a ukrajinské rodiny prežívajú chladné, tmavé noci, často bez kúrenia, svetla či elektriny a sú terčom neúnavných raketových útokov Ruska,“ povedal Starmer. „Tieto sankcie opäť zvýšia tlak na Putinovu stagnujúcu vojnovú ekonomiku," dodal britský premiér.
Veľká Británia doteraz uvalila sankcie na viac ako 100 plavidiel používaných na prepravu ruských energetických surovín. Medzi sankcionovanými plavidlami je 93 ropných tankerov.
Zdroj: SITA.sk - Briti uvalili sankcie na ďalších 20 tankerov ruskej tieňovej flotily © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Výbuch v Moskve zabil šéfa ruských jadrových obranných síl
Fascinujúci výstup na Mount Everest aj do vlastnej duše. Je naozaj Dosť dobrá!
Luxus, tajomstvá a škandál otrasie čarovným ostrovom. Labutia pieseň
Košičania protestujú proti zmenám volebnej legislatívy, Demokrati vyzvali na inšpiráciu Budapešťou – FOTO