Nedeľa, 5. júl 2020
Slnečno  24,1 °C
Mimoriadne správy

Ajatolláh Chameneí nazval protesty v Iráne sprisahaním, sčasti obvinil aj Spojené štáty

 Webnoviny  28. november 2019  64
Ajatolláh Chameneí nazval protesty v Iráne sprisahaním, sčasti obvinil aj Spojené štáty

28.11.2019 (Webnoviny.sk) - Ajatolláh Alí Chameneí nazval nedávne masové protesty v Iráne zamerané proti zvyšovaniu cien pohonných hmôt "sprisahaním". Informovali o tom iránske štátne médiá citujúce najvyššieho vodcu. Chameneí sa tak podľa nich vyjadril v stredu v prejave k členom Revolučných gárd, ktoré zohrali významnú rolu pri potlačení protestov. Z demonštrácií sčasti obvinil Spojené štáty, žiadne dôkazy ale neposkytol.

Podľa ľudskoprávnej organizácie Amnesty International zomrelo počas protestov, ktoré zasiahli v polovici novembra viaceré iránske mestá, najmenej 143 ľudí. Iné zdroje hovoria, že obetí môže byť oveľa viac. Iránske úrady údaje o počte obetí či zranených nezverejnili.

Viac k témam: protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - Ajatolláh Chameneí nazval protesty v Iráne sprisahaním, sčasti obvinil aj Spojené štáty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.