Nedeľa, 5. júl 2020
Slnečno  24,1 °C
Mimoriadne správy

Trump podpísal zákony na podporu aktivistov v Hongkongu, Čína krok odsúdila a hrozí dôsledkami

 Webnoviny  28. november 2019  74
Trump podpísal zákony na podporu aktivistov v Hongkongu, Čína krok odsúdila a hrozí dôsledkami

28.11.2019 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump podpísal dva návrhy zákonov, ktorých cieľom je podporiť ľudské práva a prodemokratických aktivistov v Hongkongu. Návrhy prijala minulý týždeň takmer jednomyseľne Snemovňa reprezentantov aj Senát.

Hoci by tento krok mohol skomplikovať dosiahnutie obchodnej dohody s Čínou, Trump uviedol, že zákony “podpísal z úcty k prezidentovi Si (Ťin-pchinovi), Číne a obyvateľom Hongkongu". Zároveň vyjadril nádej, že sa "čoskoro podarí odstrániť vzájomné nezhody, čo prinesie trvalý mier a prosperitu pre všetkých".

Čína reagovala na Trumpov krok ihneď nahnevane a oznámila, že Spojené štáty ponesú bližšie nešpecifikované dôsledky. Čínske ministerstvo zahraničia vo štvrtkovom stanovisku podpísanie zákonov opätovne ostro odsúdilo a uviedlo, že Čína bude reagovať. Podľa ministerstva s krokom obyvatelia Hongkongu a Číny nesúhlasia.

Viac k témam: aktivisti, Hongkong, protesty v Hongkongu
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump podpísal zákony na podporu aktivistov v Hongkongu, Čína krok odsúdila a hrozí dôsledkami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.