Streda, 3. jún 2020
Polojasno  11,1 °C
Mimoriadne správy

Súd v Brazílii potvrdil odsúdenie exprezidenta da Silvu za korupciu, navrhuje aj vyšší trest

 Webnoviny  28. november 2019  68
Súd v Brazílii potvrdil odsúdenie exprezidenta da Silvu za korupciu, navrhuje aj vyšší trest

28.11.2019 (Webnoviny.sk) - Súd v Brazílii v stredu potvrdil odsúdenie bývalého prezidenta Luiza Inácia Lulu da Silvu za korupciu. Trojčlenný tribunál v Porto Alegre sa okrem toho zhodol, že trest odňatia slobody by sa mu mal zvýšiť o štyri roky, a to na 17 rokov. Sudcovia rozhodovali v prípade, v ktorom Lula da Silva údajne ťažil z modernizácie farmy v Sao Paule, za ktorou boli firmy Odebrecht a OAS.

Lulu da Silvu začiatkom mesiaca prepustili z väzenia, kde strávil 19 mesiacov. Stalo sa tak po tom, čo najvyšší súd rozhodol, že odsúdeného možno poslať do väzenia až po tom, ako vyčerpá všetky svoje možnosti na odvolanie. Niekdajší prezident, ktorý vládol v rokoch 2003 až 2010, popiera vinu a tvrdí, že korupčné prípady voči nemu sú politicky motivované. Lula da Silva zatiaľ zostáva na slobode.

Viac k témam: korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd v Brazílii potvrdil odsúdenie exprezidenta da Silvu za korupciu, navrhuje aj vyšší trest © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.