Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
V Číne neodvysielajú víkendové zápasy Premier League, nechcú ukazovať gestá na podporu Ukrajiny
Webnoviny 5. marec 2022 586
5.3.2022 (Webnoviny.sk) - V Číne sa nebudú vysielať víkendové zápasy anglickej futbalovej Premier League. Podľa informácií BBC majiteľovi práv prekáža akcia na podporu Ukrajiny, ktorú anglická súťaž naplánovala. Čína je jedna z krajín, ktorá s Ruskom udržiava dobré vzťahy aj po začiatku vojenskej agresie na Ukrajine.
Dôkazom je aj nedávne stretnutie ruského prezidenta Vladimira Putina so svojím čínskym náprotivkom Si Ťin-pchingom. Spoločne sa zúčastnili aj na slávnostnom otvorení zimných olympijských hier v Pekingu 2022.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Čínski vysielatelia sa už k podobnému kroku rozhodli v roku 2019, keď z programu vyradili duel Arsenal - Manchester City. Vtedajší stredopoliar Arsenalu Mesut Özil totiž upozornil na prenasledovanie menšiny Ujgurov v Číne, ktoré Peking dodnes odmieta.
Premier League sa rozhodla podporiť Ukrajinu pri všetkých zápasoch víkendového 28. kola. Urobia tak kluby, hráči a kapitáni všetkých dvadsiatich tímov nastúpia s páskami v ukrajinských farbách. Pred úvodným výkopom vyzvú hráči, tréneri a rozhodcovia všetkých fanúšikov na štadiónoch k spoločnému gestu solidarity. Svetelné tabule budú informovať o slogane: "Futbal drží spolu!" so žlto-modrým pozadím.
Viac k témam: Premier League, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - V Číne neodvysielajú víkendové zápasy Premier League, nechcú ukazovať gestá na podporu Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu