Streda, 28. september 2022
Oblačno  12,3 °C
Mimoriadne správy

Federer strhol na seba pozornosť pretekárok v Lenzerheide, fotku si s ním utekala spraviť aj Vlhová (video)

 Webnoviny   5. marec 2022  63
Federer strhol na seba pozornosť pretekárok v Lenzerheide, fotku si s ním utekala spraviť aj Vlhová (video)

5.3.2022 (Webnoviny.sk) - Účastníčky Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom Lenzerheide prekvapil svojou prítomnosťou v cieli superobrovského slalomu legendárny tenista Roger Federer. Švajčiar je pre mnohé z nich športovým vzorom, vrátane slovenskej reprezentantky Petry Vlhovej. Domáca superstar okamžite na seba strhla pozornosť.

"Keď som ho tam uvidela, povedala som si wauu... Deväťdesiatdeväť percent ľudí majú radi Federera a určite aj ja. Pôjdem za ním a urobím si s ním fotku," komentovala pre RTVS jeho prítomnosť Slovenka, ktorá v pretekoch super-G obsadila 18. miesto.

“Nikdy som ho nevidela naživo, tak som si povedala, že dnes mu aspoň podám ruku,“ tešila sa jeho krajanka Wendy Holdenerová.

Za Federerom utekala aj Shiffrinová


O dvadsaťnásobného grandslamového šampióna sa zaujímala aj líderka Svetového pohára Mikaela Shiffrinová. Američanka v pretekoch obsadila druhé miesto, čím sa na čele priebežného hodnotenia odpútala od svojej prenasledovateľky Petry Vlhovej o 67 bodov.

“Keď som sa na štarte dozvedela, že je Roger v cieľovom priestore, vedela som, že sa musím ponáhľať, aby som bola čo najrýchlejšie pri ňom,“ priznala Shiffrinová v dobrej nálade pre RTVS. Neskôr ich televízne kamery zachytili, ako chvíľu zotrvali v družnom rozhovore.

Lyžuje už len jeho žena a deti


Preteky na zatočenej a hrboľatej trati v Lenzerheide boli jedny z najťažších v celej sezóne. Z prvých desiatich mien prišlo do cieľa iba päť.

“Na začiatku mi bolo ľúto, že toľko pretekárok vypadlo. Dúfam, že sú všetky v poriadku. Aj ja som bol ten, čo vždy lyžoval rýchlo. Preto to nerobím už od roku 2008, ale moja žena Mirka s deťmi lyžujú,“ uviedol švajčiarsky tenista, ktorý plánuje návrat na kurty až na jeseň tohto roku. Uviedol to pre švajčiarsku televíziu SRF.

Chýbať bude v celej jarnej časti sezóny


V takom prípade by 40-ročný Švajčiar nestihol obľúbený Wimbledon, ale predstaviť by sa mal na exhibičnom podujatí Laver Cup a možno aj na domácom halovom podujatí Swiss Indoors v jeho rodisku Bazileji.

Federer dlhodobo pauzuje od leta minulého roka pre problémy s kolenom. Postupne vynechal olympijský turnaj v Tokiu, US Open v New Yorku aj januárový Australian Open v Melbourne a vyzerá to tak, že bez neho bude aj celá jarná časť sezóny 2022.Viac k témam: Svetový pohár alpských lyžiarov
Zdroj: Webnoviny.sk - Federer strhol na seba pozornosť pretekárok v Lenzerheide, fotku si s ním utekala spraviť aj Vlhová (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.