Pondelok, 3. október 2022
Mimoriadne správy

FIFA zmenila rozhodnutie a zaujala tvrdý postoj, Rusko vylúči zo všetkých medzinárodných súťaží

 Webnoviny  28. február 2022  73
FIFA zmenila rozhodnutie a zaujala tvrdý postoj, Rusko vylúči zo všetkých medzinárodných súťaží

28.2.2022 (Webnoviny.sk) - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) revidovala svoje pôvodné rozhodnutie a navrhla vylúčenie reprezentácie Ruska zo všetkých medzinárodných súťaží. Znamená to, že Rusi nebudú mať možnosť zabojovať o postup na majstrovstvá sveta v Katare v dvojkolovom play-off, kde mali byť koncom marca ich súpermi Poliaci a lepší z dvojice Česko - Švédsko.

Dôvodom tohto rozhodnutia FIFA je stupňujúce sa napätie vo vojenskom konflikte Rusov na Ukrajine. Národné futbalové zväzy Poľska, Švédska a Česka sa už skôr vyjadrili, že proti Rusom hrať nebudú aj keby ich to malo stáť účasť na MS 2022.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


FIFA predtým v nedeľu rozhodla, že Rusko už nebude môcť organizovať medzinárodné futbalové súťaže na svojom území.

Podľa pôvodného plánu mali Rusi odohrať svoje zápasy v najbližšom období na neutrálnej pôde a bez divákov. Ich stretnutia mali byť bez ruskej vlajky a hráči si nemali vypočuť národnú hymnu. Teraz má FIFA v úmysle uvaliť na krajinu vojnového agresora ešte prísnejšie sankcie. Informoval o tom web sportbuzzer.de.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - FIFA zmenila rozhodnutie a zaujala tvrdý postoj, Rusko vylúči zo všetkých medzinárodných súťaží © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.