Streda, 28. september 2022
Prevažne slnečno  10 °C
Mimoriadne správy

Futbalistom roka na Slovensku bude hráč zo zahraničného klubu, vo Fortuna lige je najlepší Weiss

 Webnoviny  28. február 2022  106
Futbalistom roka na Slovensku bude hráč zo zahraničného klubu, vo Fortuna lige je najlepší Weiss

28.2.2022 (Webnoviny.sk) - V desiatke kandidátov na víťazstvo v ankete Futbalista roka 2021 je okrem obhajcu prvenstva Milana Škriniara jeho deväť spoluhráčov z reprezentačného mužstva, všetci pôsobia v zahraničných kluboch.

Weiss pred Škrtelom


V porovnaní s lanským rokom sú v nej tri iné mená - Dávid Hancko, Stanislav Lobotka a Ivan Schranz. Nováčikmi sú Hancko a Schranz, Lobotka sa vracia do elitnej desiatky po ročnej pauze. Útočník Schranz dosiaľ získal v ankete len 1 bod, teraz je v desiatke najlepších. Informuje o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu.

Tri týždne pred slávnostným galavečerom, na ktorom vyhlásia poradie 29. ročníka ankety, zverejnil organizátor Slovenský futbalový zväz finalistov aj ďalších troch kategórii a konečné výsledky štvrtej - najlepší hráč Fortuna ligy 2021. Stal sa ním Vladimír Weiss ml. zo Slovana Bratislava so ziskom 45 bodov. Druhý skončil András Schäfer (DAC 1904 Dun. Streda) s 39 bodmi a tretí 29-bodový Martin Škrtel z FC Spartak Trnava.

Galavečer v Šamoríne


Prezident SFZ Ján Kováčik oznámil, že spomenutý galavečer sa bude konať 22. marca v šamorínskom rezorte X-Bionic s predpokladanou účasťou do 200 prítomných.

Od pondelka 12.00 h funguje internetové hlasovanie, tzv Cena fanúšika na webstránke futbalsfz.sk.

Kandidáti na ocenenie Futbalista roka 2021 v abecednom poradí aj s klubovou príslušnosťou:


Martin Dúbravka (Newcastle United), Ondrej Duda (1. FC Kolín), Marek Hamšík (IFK Göteborg/Trabzonspor), Dávid Hancko (Sparta Praha), Juraj Kucka (FC Parma/FC Watford), Stanislav Lobotka (SSC Neapol), Peter Pekarík (Hertha Berlín), Marek Rodák (FC Fulham), Ivan Schranz (FK Jablonec/Slavia Praha) a Milan Škriniar (Inter Miláno). Hlasovalo 33 odborníkov z radov trénerov, funkcionárov a zástupcov médií.Viac k témam: Futbalista roka
Zdroj: Webnoviny.sk - Futbalistom roka na Slovensku bude hráč zo zahraničného klubu, vo Fortuna lige je najlepší Weiss © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.