Utorok, 27. september 2022
Zamračené  10,8 °C
Mimoriadne správy

Američania po vypadnutí so Slovákmi bujaro oslavovali v olympijskej dedine, rušili nočný pokoj

 Webnoviny  19. február 2022  76
Američania po vypadnutí so Slovákmi bujaro oslavovali v olympijskej dedine, rušili nočný pokoj

19.2.2022 (Webnoviny.sk) - Americkí hokejisti si po štvrťfinálovom vypadnutí na olympijskom turnaji v Pekingu so Slovenskom (2:3 po samostatných nájazdoch) dopriali poriadne hlučnú párty v olympijskej dedine. Sťažnosťami na rušenie nočného pokoja sa už zaoberajú Olympijský a paralympijský výbor USA (USOPC) i tamojší hokejoví predstavitelia. Hráči pravdepodobne nespôsobili žiadne materiálne škody.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu


Zimné olympijské hry už v minulosti zažili bujarú zábavu v podaní amerických hokejistov. Bolo to v japonskom Nagane 1998. Hráči pôsobiaci v NHL vtedy spôsobili škodu za 3-tisíc dolárov, keď zničili vybavenie izieb a hádzali cez okná stoličky a hasiace prístroje na nádvorie pod nimi.

Hokej na ZOH 2022 v Pekingu


"U amerických olympionikov očakávame dodržiavanie vysokých štandardov správania sa. Zhovárali sme sa s vedením USA Hockey, tlmočili sme tieto požiadavky a môžeme potvrdiť, že športovci zostanú v olympijskej dedine až do ich plánovaného odchodu," uvádza sa vo vyhlásení USOPC.

Viac k témam: Hokej na ZOH 2022 v Pekingu, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk - Američania po vypadnutí so Slovákmi bujaro oslavovali v olympijskej dedine, rušili nočný pokoj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.