Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Slovenskí vodní pólisti prevalcovali Poliakov, najlepším strelcom bol Baláž

 Webnoviny  19. február 2022  75
Slovenskí vodní pólisti prevalcovali Poliakov, najlepším strelcom bol Baláž

19.2.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenskí vodní pólisti vstúpili úspešne do B-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy, v gruzínskom Tbilisi zvíťazili nad Poliakmi 25:6 (5:1, 6:3, 7:2, 7:0). Už po polovici zápasu Slováci viedli 11:4, ale v druhej polovici boli ešte dominantnejší a výsledkom bolo 19-gólové víťazstvo.

Najlepším strelcom slovenského tímu bol so šiestimi gólmi Samuel Baláž, štyri góly pridal Matej Čaraj a tri Lukáš Ďurík. Po dva góly strelili Róbert Kaid ml., Adam Furman, Branislav Balogh, Andrej Zareva a Marek Tkáč a po jednom Patrik Tisaj a Andrej Kováčik.

Zverenci trénera Karola Bača mladšieho sa v sobotu od 14.00 h SEČ stretnú s Bielorusmi a v nedeľu od 10.00 h SEČ s domácimi Gruzíncami. Postup na ME 2022 v chorvátskom Splite si vybojujú dva najlepšie tímy.

Viac k témam: ME 2022 vo vodnom póle
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí vodní pólisti prevalcovali Poliakov, najlepším strelcom bol Baláž © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.