Sobota, 20. apríl 2024
Oblačno  4,5 °C
Mimoriadne správy

Združenie miest chystá pred parlamentom protest, Heger vyzval na riešenie problémov „za stolom“

 Webnoviny  21. február 2023  177  
Združenie miest chystá pred parlamentom protest, Heger vyzval na riešenie problémov „za stolom“

21.2.2023 (SITA.sk) - Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) organizuje v stredu 22. februára pred Národnou radou SR protest pod názvom „Kto škodí mestám a obciam, škodí ľuďom!". Ako združenie informovalo na svojej internetovej stránke, upozorniť chce najmä na problémy spojené s vysokými cenami energií, a tiež na prístup štátu voči samosprávam.

Heger vyzval na rokovanie


Predseda vlády Eduard Heger v tejto súvislosti pozval samosprávy na rokovanie, aby sa ich špecifické problémy riešili „za stolom".

Som pripravený na otvorenú a najmä odbornú debatu," zdôraznil premiér. Obce, ktoré hospodária zodpovedne a napriek tomu čelia nezvládnuteľnej situácii, neostanú podľa neho bez pomoci.

Vysoké účty za energie


Samosprávy výrazne pomáhali počas pandémie a utečeneckej krízy. Teraz je rad na nás pomôcť im," vyhlásil Heger.

Premiér zároveň pripomenul, že v štátnom rozpočte bolo vyčlenených 325 miliónov eur na dofinancovanie samospráv. „Ďalších 200 miliónov eur dáme obciam, mestám a krajom na pomoc pri platení vysokých účtov za energie," dodal Heger.

Viac k témam: energetická kríza, Predseda vlády, Protest, Rokovanie, Samosprávne kraje
Zdroj: SITA.sk - Združenie miest chystá pred parlamentom protest, Heger vyzval na riešenie problémov „za stolom“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.