Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Zamestnanci pracujúci v sociálnych službách dostanú 500-eurovú odmenu, upraviť sa má aj infekčný príplatok

 Webnoviny  24. august 2022  182  
Zamestnanci pracujúci v sociálnych službách dostanú 500-eurovú odmenu, upraviť sa má aj infekčný príplatok

24.8.2022 (Webnoviny.sk) - Zamestnancom neverejných poskytovateľov sociálnych služieb, zamestnancom vybraných subjektov vykonávajúcich terénnu sociálnu prácu a zamestnancom vykonávajúcich opatrenia sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately v akreditovaných neštátnych subjektoch štát vyplatí jednorazovú odmenu vo výške 500 eur.

Spolu s nákladmi zamestnávateľa na zaplatenie odvodov pôjde o dotáciu v sume 676 eur, čo zodpovedá celkovej cene práce. Vyplýva to z nariadenia, ktoré v stredu schválila vláda.

Inflačná pomoc vlády


Ide o opatrenie, ktoré je súčasťou inflačnej pomoci vlády a jedným z nástrojov na zmiernenie následkov vysokej inflácie.

Rezort práce a sociálnych vecí týmto krokom podporí zamestnancov pracujúcich v sociálnych službách, na ktorých sa nevzťahuje dodatok ku kolektívnej zmluve vyššieho stupňa o 500-eurovej odmene pre zamestnancov verejného sektora.

Upraví sa aj infekčný príplatok


Schváleným nariadením vlády sa tiež upravujú podmienky poskytnutia tzv. infekčného príplatku zamestnancom zariadení sociálnych služieb a centier pre deti a rodiny.

Cez dotáciu na podporu humanitárnej pomoci sa nariadením vlády stanovila možnosť poskytnúť dotáciu vo výške 405 eur na infekčný príplatok. Aktuálne je podmienkou poskytnutia infekčného príplatku predloženie rozhodnutia o nariadení karanténneho opatrenia v zariadení príslušným orgánom verejného zdravotníctva z dôvodu šírenia ochorenia COVID-19.

„Dlhodobá vyťaženosť regionálnych úradov verejného zdravotníctva na Slovensku a s tým spojené nevydávanie rozhodnutí a nariadení karanténneho opatrenia v zariadení však v niektorých prípadoch znemožňuje zariadeniam požiadať o predmetnú dotáciu," upozorňuje rezort práce.

Rozhodnutie o nariadení karanténneho opatrenia v zariadení príslušným orgánom verejného zdravotníctva preto už nebude potrebné priložiť k žiadosti o dotáciu.

Viac k témam: Finančná odmena, Inflácia, jednorazový príspevok, Sociálni pracovníci
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnanci pracujúci v sociálnych službách dostanú 500-eurovú odmenu, upraviť sa má aj infekčný príplatok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.