Pondelok, 22. apríl 2024
Mimoriadne správy

Ak máte aj vy nárok na jednorazový príspevok 100 eur od štátu, tak čas na podanie žiadosti sa kráti

 Webnoviny  22. august 2022  116  
Ak máte aj vy nárok na jednorazový príspevok 100 eur od štátu, tak čas na podanie žiadosti sa kráti

22.8.2022 (Webnoviny.sk) - Osobní asistenti, opatrovatelia osôb s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP) bez poberania príspevku na opatrovanie a osoby nad 62 rokov bez poberania dôchodku majú už len zopár dní na to, aby úrady práce a sociálnych vecí požiadali o jednorazový príspevok v sume 100 eur.

Pomoc pre viac ako 810-tisíc občanov


Lehota na podanie žiadosti o tento príspevok im uplynie 31. augusta tohto roka. V tlačovej správe na to upozornilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Úrady práce a sociálnych vecí vyplatili občanom v rámci takzvanej inflačnej pomoci už takmer 98 miliónov eur. Išlo o pomoc pre viac ako 810-tisíc občanov.

Kto má nárok na inflačnú pomoc?


Nárok na inflačnú pomoc majú ľudia, ktorí vykonávali osobnú asistenciu na základe zmluvy o výkone osobnej asistencie predloženej úradu práce v rozsahu najmenej 12 hodín počas prvého štvrťroka tohto roka.

Druhou skupinou sú osoby, ktoré nepoberajú peňažný príspevok na opatrovanie, avšak opatrujú fyzickú osobu s ŤZP odkázanú na pomoc inej osoby alebo opatrujú blízku osobu staršiu ako 80 rokov.

Tretiu skupinu osôb tvoria ľudia, ktorí najneskôr v máji tohto roka dosiahli vek 62 rokov a zároveň v máji boli bez príjmu z práce a neboli poberateľmi starobného či iného dôchodku, prípadne obdobnej dávky zo zahraničia.

Viac k témam: Inflácia na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk - Ak máte aj vy nárok na jednorazový príspevok 100 eur od štátu, tak čas na podanie žiadosti sa kráti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.