Nedeľa, 9. máj 2021
Jasno  6,7 °C
Mimoriadne správy

Veľká Británia predĺžila program na udržanie pracovných miest počas pandémie

 Webnoviny  17. december 2020  49
Veľká Británia predĺžila program na udržanie pracovných miest počas pandémie

17.12.2020 (Webnoviny.sk) - Britská vláda vo štvrtok predĺžila program na udržanie pracovných miest počas koronavírusovej krízy o ďalší mesiac do konca apríla. V rámci podpornej schémy nahrádza štát zamestnancom, ktorí museli pre pandemické opatrenia zostať doma, až 80 % ich mzdy, maximálne vo výške 2 500 britských libier (GBP) na mesiac.

Program vláda zaviedla v marci a zatiaľ doňho vložila zhruba 45 miliárd GBP. Podľa ministerstva financií sa vďaka tomu podarilo zachrániť takmer 10 miliónov pracovných miest.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


V reakcii na prudký vzostup nových prípadov nákazy koronavírusom sa Veľká Británia, podobne ako iné krajiny, vracia k reštriktívnym opatreniam z prvej jarnej vlny pandémie. Vláda vyjadrila nádej, že vďaka širokej dostupnosti vakcín sa do apríla podarí utlmiť pandémiu v miere, ktorá umožní postupný návrat k bežnému každodennému životu.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia predĺžila program na udržanie pracovných miest počas pandémie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.