Pondelok, 22. apríl 2024
Mimoriadne správy

USA ohlásili nové sankcie proti Rusku, dotknú sa Putinovho blízkeho spojenca aj banky v Maďarsku

 Webnoviny  12. apríl 2023  153  
USA ohlásili nové sankcie proti Rusku, dotknú sa Putinovho blízkeho spojenca aj banky v Maďarsku

12.4.2023 (SITA.sk) - Americké ministerstvo financií v stredu ohlásilo nové sankcie proti ruskému oligarchovi Ališerovi Usmanovi, ktoré sú zacielené na finančnú sieť tohto jedného z najbohatších podnikateľov v Rusku.

Usmanov, ktorý je blízkym spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina, je terčom sankcií zo strany USA a Európskej únie od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

Ruskom kontrolovaná banka


Americký rezort financií uviedol, že nové sankcie, ktoré sú koordinované s krokmi ohlásenými britskou vládou, majú posilniť existujúce postihy a ešte viac narušiť ruský import dôležitých technológií, ktoré Kremeľ používa vo vojne proti Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Sankcie Úradu pre zahraničné aktíva ministerstva financií USA sa týkajú 25 jednotlivcov a 29 inštitúcií.

Americký rezort financií spomenul aj Medzinárodnú investičnú banku, ktorá je Ruskom kontrolovanou finančnou inštitúciou v maďarskom hlavnom meste Budapešť.

Sankcionovaní sú traja manažéri


Sankcie majú postihnúť troch terajších a bývalých manažérov, a to ruských občanov Nikolaja Kosova a Georgija Potapova a maďarského občana Imreho Laszlóczkiho.

Rezort financií USA vo vyhlásení uviedol, že táto banka „umožňuje Rusku zvýšiť svoju spravodajskú prítomnosť v Európe, otvára dvere pre škodlivé aktivity Kremľa v strednej Európe a na západnom Balkáne a mohla by slúžiť ako mechanizmus pre korupciu a nelegálne financovanie, vrátane porušovania sankcií".

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk - USA ohlásili nové sankcie proti Rusku, dotknú sa Putinovho blízkeho spojenca aj banky v Maďarsku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.