Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Únia miest žiada férové rozdeľovanie európskych peňazí, samosprávy majú na to právo

 Webnoviny  12. október 2021  84
Únia miest žiada férové rozdeľovanie európskych peňazí, samosprávy majú na to právo

12.10.2021 (Webnoviny.sk) - Únia miest Slovenska (ÚMS) je presvedčená, že samosprávy majú legitímne právo na férové a zodpovedné rozdelenie európskych peňazí.

Štát nemá „svoje“ územie, každé územie má svoje samosprávne orgány, ktoré najlepšie poznajú problémy a potreby svojho územia a každý štátny projekt sa realizuje v konkrétnom území.

Efektívne znižovanie rozdielov


Zástupcovia ÚMS v utorok tlmočili svoj postoj na stretnutí, ktoré iniciovala ministerka informatizácie, regionálneho rozvoja a investícií (MIRRI) Veronika Remišová. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa ÚMS Daniela Piršelová.

Výkonná viceprezidentka ÚMS Jana Červenáková uviedla, že teraz je najdôležitejšie nastaviť podmienky tak, aby bolo možné reálne riešiť problémy územia a po rokoch začať efektívnejšie znižovať regionálne rozdiely.

ÚMS okrem iného požaduje v novom programovom období prehodnotenie a navýšenie celkovej sumy pre Integrované územné stratégie na roky 2021 – 2027.

Navrhovaná suma je nezmyselná


Dnes navrhovaná suma, takmer 900 miliónov eur, je podľa ÚMS pre riešenie problémov regiónov nezmyselné minimum.

Únia miest Slovenska zastupuje aktuálne 61 členských miest, ktoré obhajujú záujmy vyše dvoch miliónov obyvateľov.

Viac k témam: Eurofondy
Zdroj: Webnoviny.sk - Únia miest žiada férové rozdeľovanie európskych peňazí, samosprávy majú na to právo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.