Pondelok, 22. apríl 2024
Mimoriadne správy

Tipos už nebude spravovať rezort financií, prechádza pod správu novovzniknutého ministerstva

 Webnoviny  21. december 2023  101  
Tipos už nebude spravovať rezort financií, prechádza pod správu novovzniknutého ministerstva

21.12.2023 (SITA.sk) - Národná lotériová spoločnosť Tipos prechádza od januára z Ministerstva financií SR pod správu novovzniknutého Ministerstva cestovného ruchu a športu SR. Dôvodom je to, že lotériová spoločnosť je podporovateľom športu na Slovensku a chce si túto pozíciu upevniť a podporu ešte rozšíriť. Informovala o tom hovorkyňa Tiposu Adriana Podobová.

Chceme, aby spoločnosť Tipos odvádzala čo najvyššie odvody z hazardných hier do slovenského športu," povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tiposu Peter Deďo. Ako doplnil, následne sa upraví aj podnikateľský plán spoločnosti tak, aby spĺňal požiadavky nového rezortu na ešte väčšiu priamu aj nepriamu podporu slovenských športovcov.


Firma Tipos je obchodná spoločnosť so 100-percentnou majetkovou účasťou štátu. Vznikla na prelome rokov 1992 a 1993.Viac k témam: Hazard, Zmena
Zdroj: SITA.sk - Tipos už nebude spravovať rezort financií, prechádza pod správu novovzniknutého ministerstva © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.