Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  29,2 °C
Mimoriadne správy

Sulík zagratuloval víťazom súťaže Inovatívny čin roka. Tvrdí, že ak sa nebudeme rozvíjať, spoločnosti hrozí úpadok (video)

 Webnoviny   4. február 2022  66
Sulík zagratuloval víťazom súťaže Inovatívny čin roka. Tvrdí, že ak sa nebudeme rozvíjať, spoločnosti hrozí úpadok (video)

4.2.2022 (Webnoviny.sk) - Inovácie sú extrémne dôležité nielen pre firmy, ale aj pre celú krajinu. Pri odovzdávaní cien Inovatívny čin roka to skonštatoval minister hospodárstva Richard Sulík.

Akonáhle totiž podľa neho akákoľvek spoločnosť alebo štát prestanú inovovať a rozvíjať sa, takmer vo všetkých prípadoch nasleduje úpadok. Neoddeliteľnou súčasťou inovácií je pritom podľa ministra ochrana duševného vlastníctva.

Ochrana mladých vynálezcov


Práve v tejto oblasti urobilo Slovensko vďaka aktivitám Úradu priemyselného vlastníctva veľký posun, keďže sa výrazne skrátili viaceré lehoty, ako napríklad na podanie ochranných známok alebo aj samotných patentov. Zároveň pripravujú aj podporu pre podniky vo forme poradenstva.

„Patentové právo nie je úplne jednoduché, robíme to preto, aby mladé firmy a mladí ľudia, ktorí s tým nemusia mať skúsenosti, ale sú silní v tom, čo robia a majú nápady, aby toto ich duševné vlastníctvo bolo chránené," objasnil Sulík.

Skutočné produkty


Ako dodal k samotnej súťaži, išlo už o 14. ročník, pričom sa prihlásilo rekordne veľa, 35 firiem. V súťaži chcú podľa neho pokračovať a budú sa snažiť, aby bola čoraz atraktívnejšia.

Súťaž organizuje Slovenská inovačná a energetická agentúra. Ako doplnil jej generálny riaditeľ Peter Blaškovitš, unikátne je na nej to, že inovácie už musia byť aj používané, nejde teda podľa neho o výskumnícke, ale už skutočné reálne produkty.

Firmy súťažili v štyroch kategóriách, a to výrobková inovácia, technologická inovácia, inovácia služby a inovácia, ktorá prispela k riešeniu COVID situácie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: COVID-19, Duševné vlastníctvo, Inovácie, Inovatívny čin roka, Investície, Patent
Zdroj: Webnoviny.sk - Sulík zagratuloval víťazom súťaže Inovatívny čin roka. Tvrdí, že ak sa nebudeme rozvíjať, spoločnosti hrozí úpadok (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.