Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Gastro vyzýva vládu a koalíciu na zníženie DPH. Sľuby im už nestačia a tvrdia, že ide o jediné riešenie

 Webnoviny   4. február 2022  63
Gastro vyzýva vládu a koalíciu na zníženie DPH. Sľuby im už nestačia a tvrdia, že ide o jediné riešenie

4.2.2022 (Webnoviny.sk) - Gastro sektor vyzýva Vládu SR a koalíciu na zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) v sektore. Verejné prísľuby podľa iniciatívy Stále máme chuť nestačia. Informuje o tom iniciatíva v tlačovej správe.

„Sľubovaný návrh na zníženie DPH je v súčasnosti jediným možným systémovým riešením našej situácie. Dá sa rýchlo pripraviť, bez dodatočných administratívnych nákladov pre štát i prevádzkovateľov. Zároveň pomôže zvýšiť konkurencieschopnosť slovenských gastro prevádzok oproti gastro segmentu v okolitých krajinách. Vyzývame preto vládu, aby bezodkladne konala a nezostala len v úrovni verejných vyhlásení. Gastro sektor bol počas pandémie ústretový voči pandemickým opatreniam vlády, a preto očakávame, že vláda teraz systémovo pomôže reálnymi činmi," uviedol prezident Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska Marek Harbuľák.

V uplynulých dvoch rokoch gastro segment podľa iniciatívy v susedných štátoch spôsobil odliv zákazníkov, ktorí mohli svojou návštevnosťou podporiť domáci trh. Iniciatíva Stále máme chuť má preto obavy, že zníženie DPH v susedných krajinách spôsobí ešte väčší odliv zákazníkov z domácich prevádzok.

Viac k témam: DPH daň z pridanej hodnoty, Gastro sektor, Potraviny
Zdroj: Webnoviny.sk - Gastro vyzýva vládu a koalíciu na zníženie DPH. Sľuby im už nestačia a tvrdia, že ide o jediné riešenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.