Sobota, 20. apríl 2024
Oblačno  4,5 °C
Mimoriadne správy

Sulík: Vláda by mala valorizovať dôchodky skôr, ako až začiatkom budúceho roka

 Webnoviny  26. apríl 2022  208  
Sulík: Vláda by mala valorizovať dôchodky skôr, ako až začiatkom budúceho roka

26.4.2022 (Webnoviny.sk) - Vláda by mala pristúpiť k valorizácii dôchodkov o infláciu skôr, ako až začiatkom budúceho roka. V utorkovej relácii Braňo Závodský naživo v rádiu Expres to povedal predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík.

„Jednorazovo by sa mohlo povedať, že nadpríjmy štátu by sa mohli použiť na valorizáciu dôchodkov," povedal.

Podľa neho je v súčasnosti pri 10-percentnej valorizácii mimoriadna situácia, ktorá si vyžaduje skoršie zvyšovanie penzií. Valorizovať dôchodky až od začiatku budúceho roka je podľa Sulíka správne pri dvojpercentnej, alebo trojpercentnej inflácii.

„Ak je 10-percentná, tak je to veľmi prudká zmena," tvrdí Sulík. Upozornil na to, že štát má nadpríjmy pre vysoký rast cien. „Ide o môj osobný názor, na koaličnej rade som sa o tomto ešte s mojimi kolegami nebavil," dodal.

Viac k témam: Dôchodky, Inflácia, Penzisti, Valorizácia dôchodkov, Vyššie penzie
Zdroj: Webnoviny.sk - Sulík: Vláda by mala valorizovať dôchodky skôr, ako až začiatkom budúceho roka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.