Piatok, 19. apríl 2024
Mimoriadne správy

Štyri lode s ukrajinskou pšenicou vyplávali z prístavu v Odese, v Istanbule čaká na kontrolu 92 plavidiel

 Webnoviny  18. december 2022  112  
Štyri lode s ukrajinskou pšenicou vyplávali z prístavu v Odese, v Istanbule čaká na kontrolu 92 plavidiel

18.12.2022 (Webnoviny.sk) - Dovedna štyri lode so 145-tisíc tonami pšenice v rámci iniciatívy „Grain from Ukraine“ vyplávali z ukrajinského prístavu v Odese a smerujú do Ázie. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na ukrajinské ministerstvo infraštruktúry.

Medzi spomenutými štyrmi plavidlami sa nachádza aj loď so 71-tisíc tonami pšenice smerujúca do Indonézie. Podľa ministerstva je momentálne v štádiu vybavovania 23 plavidiel, ktoré prepravujú 734-tisíc ton ukrajinských poľnohospodárskych produktov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


V Spoločnom koordinačnom centre v Istanbule čaká na kontrolu 92 plavidiel. Podľa ukrajinského ministerstva infraštruktúry lode „umelo“ zdržiavajú ruskí predstavitelia.

„Táto situácia obmedzuje činnosť ukrajinských prístavov a spôsobuje spomalenie exportu produktov o minimálne tri milióny ton mesačne,“ uvádza ministerstvo.

Napriek tomu od augusta odišlo z ukrajinských prístavov približne 14 miliónov ton ukrajinských poľnohospodárskych produktov na dovedna 558 lodiach.

Viac k témam: Grain from Ukraine, Pšenica, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Štyri lode s ukrajinskou pšenicou vyplávali z prístavu v Odese, v Istanbule čaká na kontrolu 92 plavidiel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.