Utorok, 11. máj 2021
Slnečno  21,2 °C
Mimoriadne správy

Štát už na nájomnom vyplatil viac ako 65 miliónov eur a nové žiadosti stále prichádzajú

 Webnoviny  29. marec 2021  37
Štát už na nájomnom vyplatil viac ako 65 miliónov eur a nové žiadosti stále prichádzajú

29.3.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo hospodárstva SR pokračuje vo vyplácaní dotácií na nájomné. Doteraz v rámci prvej i druhej vlny vybavil 37 743 žiadostí v celkovej sume 65,4 milióna eur. Ako pre agentúru SITA doplnil rezort hospodárstva, termín na samotné podávanie žiadostí predĺžil do 30. júna tohto roka, podnikatelia však stále budú môcť žiadať o pomoc len za obdobie do konca marca.

Podniky môžu o pomoc v rámci druhej vlny žiadať od 16. decembra 2020. Nárok na pomoc majú nielen podnikatelia, ktorí mali z dôvodu štátom prijatých opatrení zatvorené, ale aj tí, ktorí mali obmedzené prevádzky. Kým v rámci prvej vlny bol jednou z podmienok získania dotácie vznik nájomného vzťahu pred 1. februárom 2020, po novom sa tento dátum posúva na 1. augusta 2020.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Podobne ako v rámci dotácií na nájomné počas prvej vlny, aj tentoraz sú oprávnenými žiadateľmi o dotáciu nájomcovia, ktorí o peniaze žiadajú prostredníctvom prenajímateľa. Dotáciu možno poskytnúť nájomcovi vo výške, v akej bola poskytnutá zľava z nájomného na základe dohody medzi prenajímateľom a nájomcom, najviac však vo výške 50 percent nájomného za obdobie sťaženého užívania.

Viac k témam: dotácie na nájomné, Ekonomické dopady koronavírusu, finančná pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk - Štát už na nájomnom vyplatil viac ako 65 miliónov eur a nové žiadosti stále prichádzajú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.