Nedeľa, 16. máj 2021
Zamračené  8,2 °C
Mimoriadne správy

Slovensko potrebuje nový prístup v riešení pandémie koronavírusu, Oravec chce zmeniť systém „Otvoriť/Zatvoriť“

 Webnoviny  29. marec 2021  35
Slovensko potrebuje nový prístup v riešení pandémie koronavírusu, Oravec chce zmeniť systém „Otvoriť/Zatvoriť“

29.3.2021 (Webnoviny.sk) - Slovensko potrebuje podľa štátneho tajomníka Ministerstva hospodárstva SR Jána Oravca nový prístup k riešeniu dôsledkov pandémie či veľkých ekonomických kríz. Ako ďalej Oravec uviedol na sociálnej sieti, je nutné zmeniť súčasné nastavenie založené na princípe "Otvoriť/Zatvoriť" na "Ponechať otvorené pri splnení veľmi prísnych epidemiologických opatrení".

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusuV prípade zatvorenia by sme podľa štátneho tajomníka mali mať vopred definovaný princíp kompenzácie. Pre riešenie dopadov veľkých ekonomických šokov je zároveň nutné mať k dispozícii automatické stabilizátory pripravené v prípade potreby na aktiváciu. Podporu udržania pracovných miest ako aj poskytovanie zvýhodnených úverov už Slovensko má zabezpečené, chýba však univerzálna systémová pomoc.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: ekonomická kríza, Ekonomické dopady koronavírusu, ekonomika SR, kompenzácie, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko potrebuje nový prístup v riešení pandémie koronavírusu, Oravec chce zmeniť systém „Otvoriť/Zatvoriť“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.