Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Starbucks napokon z Ruska odchádza, pôvodne plánoval zostať a ruské peniaze posielať Ukrajine

 Webnoviny  23. máj 2022  195  
Starbucks napokon z Ruska odchádza, pôvodne plánoval zostať a ruské peniaze posielať Ukrajine

23.5.2022 (Webnoviny.sk) - Americký reťazec kaviarní Starbucks odchádza z ruského trhu. Kaviarenský gigant v správe pre zamestnancov v pondelok uviedol, že sa rozhodol zatvoriť jeho 130 prevádzok v Rusku a už tam nebude mať zastúpenie značky. Svojim takmer 2000 ruským zamestnancom firma plánuje ešte šesť mesiacov vyplácať mzdy a pomôcť im aj pri prechode do nového zamestnania.

Starbucks vstúpil na ruský trh v roku 2007. Jeho predajne vlastní a prevádzkuje Alshaya Group, ktorá sídli v Kuvajte. Hovorca skupiny uviedol, že na otázky zodpovie Starbucks, uvádza agentúra AP.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Začiatkom marca, krátko po začatí invázie Ruska na Ukrajinu, Starbucks najprv oznámil, že svoje ruské prevádzky nechá otvorené, ale akýkoľvek zisk venuje na humanitárnu pomoc na Ukrajine. O pár dní neskôr oznámil, že podobne ako mnohé ďalšie spoločnosti svoje kaviarne dočasne zatvára.

Rozhodnutie Starbucksu prišlo po tom, ako svoj odchod oznámila sieť reštaurácií McDonald's. Tá svoje prevádzky predáva ruskému držiteľovi licencie, ktorý nebude môcť používať jej meno ani menu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Kaviareň, Mzdy, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Starbucks napokon z Ruska odchádza, pôvodne plánoval zostať a ruské peniaze posielať Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.