Piatok, 7. máj 2021
Zamračené  8,5 °C
Mimoriadne správy

Slovensko dostalo 330 miliónov eur vo forme úverov z nástroja SURE

 Webnoviny  16. marec 2021  42
Slovensko dostalo 330 miliónov eur vo forme úverov z nástroja SURE

16.3.2021 (Webnoviny.sk) - Slovensko v utorok dostalo 330 miliónov eur vo forme úverov z nástroja SURE, nástroja solidarity na podporu pracovných miest počas pandémie.

Na sociálnej sieti o tom informovala predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Nástroj SURE pomáha financovať programy dočasnej práce na Slovensku, a to celkovo vo výške 631 miliónov eur.

Viac o téme: Koronavírus


Sumu 300 mil. eur z nástroja SURE vyplatila Slovensku Európska komisia už začiatkom decembra minulého roka. Tieto úvery pomáhajú členským štátom únie riešiť náhle zvýšenie verejných výdavkov určených na zachovanie zamestnanosti.

Môžu tiež pokryť náklady priamo súvisiace s financovaním národných programov skráteného pracovného času a podobných opatrení, ktoré členské štáty zaviedli v reakcii na pandémiu koronavírusu, najmä pre samostatne zárobkovo činné osoby.

Viac k témam: finančná pomoc, Koronavírus, Pandémia, podpora, pracovné mieta, úver
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko dostalo 330 miliónov eur vo forme úverov z nástroja SURE © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.