Štvrtok, 6. máj 2021
Zamračené  4,4 °C
Mimoriadne správy

Čínska automobilka plánuje postaviť továreň na výrobu batérií za takmer 4 miliardy eur

 Webnoviny  16. marec 2021  106
Čínska automobilka plánuje postaviť továreň na výrobu batérií za takmer 4 miliardy eur

16.3.2021 (Webnoviny.sk) - Čínska automobilka Geely investuje takmer 4 miliardy eur do výstavby továrne na výrobu elektrických batérií. Spoločnosť chce týmto krokom agresívnejšie posilniť svoje ambície v oblasti produkcie elektrických áut. Informoval o tom spravodajský web CNN.

Fabrika vyrastie v približne 9-miliónovom meste Kan-čou na východe Číny. Ročne by mala vyrábať batérie s celkovým výkonom 42 gigawatthodín (GWh), podobne ako továrne, ktoré v Európe postaví automobilka Volkswagen.

Očakáva sa, že dopyt po batériách v Číne prudko stúpne, keďže najľudnatejšia krajina sveta chce zavádzaním elektromobilov prispieť k riešeniu problémov so znečistením životného prostredia.

Viac k témam: automobilka, elektromobily, investícia, továreň, výstavba, životné prostredie
Zdroj: Webnoviny.sk - Čínska automobilka plánuje postaviť továreň na výrobu batérií za takmer 4 miliardy eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.