Sobota, 20. apríl 2024
Polojasno  4,4 °C
Mimoriadne správy

Slovenská pošta bude vyplácať štátne sociálne dávky odídencom z Ukrajiny

 Webnoviny  14. apríl 2022  166  
Slovenská pošta bude vyplácať štátne sociálne dávky odídencom z Ukrajiny

14.4.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenská pošta bude od utorka 19. apríla do stredy 27. apríla tohto roka vyplácať štátne sociálne dávky odídencom z Ukrajiny.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktDávky dostane na poštách do rúk viac ako 12-tisíc občanov Ukrajiny, ktorí získali štatút odídenca a požiadali o finančnú podporu. Najviac dávok pošta vyplatí v Bratislavskom kraji. Keďže ide o opakovanú dávku, bude ju vyplácať pravidelne každý mesiac. V tlačovej správe o tom informovala Iveta Dorčáková, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V rovnakom termíne bude Slovenská pošta vyplácať štátne sociálne dávky aj približne 221-tisíc obyvateľom Slovenska do vlastných rúk v pobočkách pošty alebo priamo na adresu. Klienti si ich môžu vyzdvihnúť v pobočkách pošty kedykoľvek počas týždňa v čase otváracích hodín, nie je teda nevyhnutné prísť okamžite v prvý deň výplaty sociálnych dávok.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sociálne dávky
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská pošta bude vyplácať štátne sociálne dávky odídencom z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.