Piatok, 19. apríl 2024
Mimoriadne správy

Remišová podpíše v Bruseli kľúčový dokument, ktorý Slovensku zabezpečí miliardy eur na rozvoj

 Webnoviny  18. júl 2022  172  
Remišová podpíše v Bruseli kľúčový dokument, ktorý Slovensku zabezpečí miliardy eur na rozvoj

18.7.2022 (Webnoviny.sk) - Slovensko bude môcť na základe Partnerskej dohody v programovom období 2021 až 2027 využiť zo zdrojov Európskej únie takmer 13 miliárd eur.

Tento dokument pre nové eurofondové obdobie podpíše v pondelok popoludní v Bruseli podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí).

Kľúčový dokument pre SR


Svoj podpis pod dokument majú symbolicky pridať aj členka Európskej komisie pre súdržnosť a reformy Elisa Ferreira a eurokomisár pre zamestnanosť a sociálne práva Nicolas Schmit. Podľa ministerstva investícií podpis dokumentu je plánovaný o 16:00 v budove Európskej komisie.

„Po mesiacoch náročných vyjednávaní, pri ktorých som tvrdo obhajovala slovenské národné záujmy, sa rokovania s Európskou komisiou o nových eurofondoch dostali do záverečnej fázy. V Bruseli za Slovensko podpíšem strategický investičný plán pre eurofondy na nasledujúce roky," uviedla na sociálnej sieti Remišová s tým, že prioritou je úspešné, prosperujúce a fungujúce Slovensko pre ľudí.

Potvrdenie partnerskej dohody


Partnerská dohoda na obdobie 2021 až 2027 je strategickým plánom pre nové eurofondy na tieto roky a zároveň vytvára základ pre úspešné posúdenie a schválenie Programu Slovensko.

Samotný podpis je podľa ministerstva investícií vyvrcholením snahy všetkých kľúčových partnerov, ktorí sa zapojili do prípravy - teda ministerstiev, samospráv, akademickej pôdy, Slovenskej akadémie vied, zástupcov zamestnávateľov a odborov, mimovládnych organizácií a odbornej verejnosti.

V rámci prípravy Partnerskej dohody sa uskutočnilo šesť kôl Národnej konzultácie, do ktorých sa zapojilo vyše 1 100 účastníkov a konalo sa viac ako 300 expertných stretnutí.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Eurofondy
Zdroj: Webnoviny.sk - Remišová podpíše v Bruseli kľúčový dokument, ktorý Slovensku zabezpečí miliardy eur na rozvoj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.