Sobota, 20. apríl 2024
Slabý dážď  4 °C
Mimoriadne správy

Eurofondy nesmú byť byrokratickým labyrintom, hovorí Heger po podpise Partnerskej dohody

 Webnoviny  18. júl 2022  149  
Eurofondy nesmú byť byrokratickým labyrintom, hovorí Heger po podpise Partnerskej dohody

18.7.2022 (Webnoviny.sk) - Premiér Eduard Heger (OĽaNO) sa domnieva, že podpis Partnerskej dohody na obdobie 2021 až 2027 predstavuje obrovský stimul na zlepšenie života občanov na Slovensku. Podľa Hegera eurofondy nesmú byť byrokratickým labyrintom, v ktorom sa orientuje len pár vyvolených a dávajú priestor pre korupciu.

„Preto bolo potrebné systém zmeniť a najmä zjednodušiť. Zmenu systému čerpania pre Slovensko som niekoľkokrát otvoril aj na rokovaniach s Európskou komisiou, aby sme našli spoločnú dohodu, ako proces nastaviť. A nedávno sme na vláde prijali zmeny, vďaka ktorým bude získanie eurofondov výrazne jednoduchšie. Šesť operačných programov sme nahradili jedným a vypracovali sme presný plán, do akých oblastí budú európske dotácie smerovať," dodal Heger.

Viac k témam: Eurofondy, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Eurofondy nesmú byť byrokratickým labyrintom, hovorí Heger po podpise Partnerskej dohody © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.