Štvrtok, 7. júl 2022
Slnečno  18,1 °C
Mimoriadne správy

Protimonopolný úrad začal konanie vo veci predaja spoločnosti Váhostav SK českej firme Geosan Investiční

 Webnoviny  14. júl 2021  88
Protimonopolný úrad začal konanie vo veci predaja spoločnosti Váhostav SK českej firme Geosan Investiční

14.7.2021 (Webnoviny.sk) - Protimonopolný úrad (PMÚ) SR začal správne konanie vo veci nadobudnutia nepriamej výlučnej kontroly spoločnosti Geosan Investiční z českého Kolína nad firmou Váhostav.SK. Ako informovala hovorkyňa úradu Adriana Oľšavská, fyzické a právnické osoby môžu predložiť PMÚ SR svoje pripomienky, námietky či informácie k oznámeným koncentráciám.

Úrad žiada tretie strany, aby svoje pripomienky predkladali čo najskôr, aby sa mohol týmito pripomienkami zaoberať v prvej fáze posudzovania oznámenej koncentrácie.

PMÚ koná aj v ďalších prípadoch


PMÚ SR koná aj vo veci získania spoločnej kontroly podnikateľov AZC, On Rail Holding B.V z Holandska a PMK Invest nad firmou Billing Alliance. Zároveň bolo úradu oznámené, že bola získaná kontrola nad podnikateľmi Zelená pošta a Digitance.

AZC patrí do skupiny Jána Sabola a On Rail patrí do skupiny Oszkára Világoho. Skupiny Jána Sabola a Oszkára Világiho mali podľa úradu spolu s ďalším podnikateľom majetkovú účasť v spoločnosti Tatra Billing, ktorá pôsobí v oblasti transakčnej tlače rovnako ako Billing Alliance.

Spoločnosť predali nezávislému kupcovi


V oznámení koncentrácie sa uvádza, že ešte pred oznámením predmetnej koncentrácie bola predaná spoločnosť Tatra Billing inému podnikateľovi, ktorý je personálne, majetkovo a finančne nezávislý na skupinách Jána Sabola a Oszkára Világiho.

Tretie strany, teda fyzické a právnické osoby môžu predložiť úradu svoje pripomienky, námietky a informácie k oznámeným koncentráciám.

Viac k témam: koncentrácia, správne konanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Protimonopolný úrad začal konanie vo veci predaja spoločnosti Váhostav SK českej firme Geosan Investiční © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.