Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  26 °C
Mimoriadne správy

PMÚ schválil výlučnú kontrolu podnikateľa Jakubca nad spoločnosťou I.D.C. Holding

 Webnoviny  14. júl 2021  98
PMÚ schválil výlučnú kontrolu podnikateľa Jakubca nad spoločnosťou I.D.C. Holding

14.7.2021 (Webnoviny.sk) - Protimonopolný úrad (PMÚ) SR schválil koncentráciu spočívajúcu v získaní výlučnej kontroly podnikateľa Pavla Jakubca nad spoločnosťou I.D.C. Holding. Spomínaný podnikateľ a firma Kassay Invest pred koncentráciou spoločne kontrolovali I.D.C. Holding.

Na základe prevodu akcií spoločnosti I.D.C. Holding z doterajšieho akcionára Kassay Invest na spoločnosť Merge Plan dochádza k zmene spoločnej kontroly na výlučnú kontrolu. Informovala o tom hovorkyňa PMÚ SR Adriana Oľšavská.

Podľa úradu predmetnou koncentráciou nedochádza k zmene štruktúry trhov v oblasti výroby a predaja cukroviniek a trvanlivého pečiva na území Slovenskej republiky.

Po vyhodnotení získaných podkladov a informácií dospel úrad k záveru, že posudzovaná koncentrácia je v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže, keďže značne nenaruší účinnú súťaž na trhu, najmä v dôsledku vytvorenia alebo posilnenia dominantného postavenia. Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 12. júla 2021.

Viac k témam: výlučná kontrola, získanie kontroly
Zdroj: Webnoviny.sk - PMÚ schválil výlučnú kontrolu podnikateľa Jakubca nad spoločnosťou I.D.C. Holding © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.