Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Maďarský premiér Magyar žiada EÚ o ukončenie konania proti Budapešti
- Trump kritizoval Kongres za hlasovanie o stiahnutí amerických síl z vojny proti Iránu
- Na Istrijskom polostrove spadlo športové lietadlo, hlásia štyroch mŕtvych
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
Príjmy rodinných podnikov klesli o takmer 70 percent, napriek pomoci museli náklady znížiť na minimum
Webnoviny 30. marec 2021 656
30.3.2021 (Webnoviny.sk) - Príjmy rodinných podnikov vo svete klesli dôsledkom koronakrízy o 69 %. Ako ďalej vyplýva z globálneho prieskumu spoločnosti KPMG, medziročne sa podarilo udržať príjmy 22 % opýtaných a 9 % počas pandémie rástlo. Medzi odvetvia, ktoré boli významne ovplyvnené vládnymi opatreniami, patria najmä cestovný ruch a gastronómia.
Podľa prieskumu museli rodinné firmy globálne pristúpiť k znižovaniu výdavkov. Asi tri štvrtiny respondentov čerpalo na preklenutie krízy určitú formu vládnych dotácií. Štyri z desiatich dostali finančnú podporu, viac ako tretina využila možnosť daňových stimulov.
Darí sa im v inováciách
Napriek pomoci zo strany štátu však boli mnohé spoločnosti nútené znížiť svoje náklady na minimum. Odrazilo sa to najmä na zamestnancoch. Úväzok sa znížil štyrom z desiatich pracovníkov v tomto segmente a tretina ľudí pracujúcich v rodinných podnikoch si musela zobrať nútenú dovolenku. Nábor nových zamestnancov zastavilo 38 % dotazovaných.
Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu
Z prieskumu tiež vyplynulo, že rodinným firmám sa počas pandémie darí implementovať zmeny v stratégii podnikania. Schopnosť prispôsobiť sa novým podmienkam vzrástla o 45 %, ak je v podniku prítomná viac ako jedna generácia. Viac ako 70 % rodinných firiem dokázalo v čase koronakrízy inovovať.
Pôsobí v 146 krajinách
KPMG je globálna sieť firiem poskytujúcich služby v oblasti auditu, daní a poradenstva. Pôsobí v 146 krajinách a jej členské firmy zamestnávajú viac ako 227 000 ľudí. KPMG Slovensko je nezávislým členom medzinárodnej siete KPMG a na Slovensku pôsobí od roku 1991. V súčasnosti zamestnáva viac ako 300 ľudí a má 12 partnerov.
Poskytuje širokú škálu audítorských, daňových, právnych a poradenských služieb mnohým domácim i zahraničným spoločnostiam a asistuje pri významných transakciách vo väčšine hospodárskych odvetví.
Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Pandémia, podnikanie, rodinné podniky, výdavky
Zdroj: Webnoviny.sk - Príjmy rodinných podnikov klesli o takmer 70 percent, napriek pomoci museli náklady znížiť na minimum © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA