Nedeľa, 16. máj 2021
Zamračené  8,2 °C
Mimoriadne správy

Doručovanie oznámení o odklade daní sa má zjednodušiť, predĺži sa aj nulová DPH na respirátory

 Webnoviny  30. marec 2021  29
Doručovanie oznámení o odklade daní sa má zjednodušiť, predĺži sa aj nulová DPH na respirátory

30.3.2021 (Webnoviny.sk) - Doručovanie oznámení o predlžení lehoty na podanie daňového priznania sa má zjednodušiť. Takéto oznámenie budú môcť daňovníci, ktorí nie sú povinní komunikovať s finančnou správou elektronicky, podať aj e-mailom.

Predĺži sa tiež obdobie, počas ktorého sa na respirátory FFP2 a FFP3 uplatňuje nulová sadzba dane z pridanej hodnoty, a to z konca apríla do konca júna tohto roka. Vyplýva to z legislatívneho návrhu, ktorý parlament v utorok posunul do druhého čítania.

Návrh nastavuje dopredaj cigariet


Návrh tiež nastavuje dopredaj cigariet, ktoré boli zdanené sadzbou spotrebnej dane platnou do 31. januára 2021, do vypredania zásob.

Podľa platných pravidiel je pritom možné tieto cigarety predávať, ponúkať na predaj alebo skladovať najneskôr do 31. marca tohto roka.

Opatrenia v oblasti hazardu


Legislatívnym návrhom sa okrem toho dopĺňajú aj opatrenia v oblasti hazardných hier, a to o odklad úhrady odvodov z hazardných hier počas roka 2021. Odvody splatné v období od účinnosti návrhu zákona do 31. augusta tohto roka sa posúvajú do konca decembra 2021.

Posúva sa tiež termín predloženia ročného vyúčtovania a správy o činnosti spoločenstiev vlastníkov bytov a nebytových priestorov a správcov bytových domov a nebytových budov za rok 2020. Zavádza sa možnosť využitia elektronického hlasovania na schôdzach a pri písomnom hlasovaní vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome počas pandémie.

Viac k témam: daňové priznanie, Národná rada SR, návrh zákona
Zdroj: Webnoviny.sk - Doručovanie oznámení o odklade daní sa má zjednodušiť, predĺži sa aj nulová DPH na respirátory © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.