Sobota, 20. apríl 2024
Slabý dážď  4,9 °C
Mimoriadne správy

Prezidentka Čaputová podpísala novú legislatívu o sociálnych opatreniach pre odídencov z Ukrajiny

 Webnoviny   2. jún 2022  150  
Prezidentka Čaputová podpísala novú legislatívu o sociálnych opatreniach pre odídencov z Ukrajiny

2.6.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová v štvrtok podpísala novú legislatívu o sociálnych opatreniach pre odídencov z Ukrajiny. Tá rieši problémy v oblasti sociálnych vecí a rodiny súvisiace s prílevom cudzincov tak, aby bolo možné účinne a efektívne organizovať rôzne formy pomoci a podpory občanom Ukrajiny, ktorí sa zdržiavajú na Slovensku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Novelou zákona o sociálnych službách sa umožní poskytovať služby starostlivosti o dieťa v detskej skupine v domácom alebo inom prostredí najviac štyrom deťom, a to od narodenia po začatie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole.

Na poskytovanie tejto starostlivosti o deti v detskej skupine nebudú platiť podmienky odbornej spôsobilosti dosiahnutím vymedzeného stupňa vzdelania, ani sa nebude vyžadovať plnenie kvalifikačných predpokladov na vykonávanie pracovnej činnosti opatrovateľa detí v oblasti sociálnych služieb. Takýmto mechanizmom sa posilňujú nedostatočné kapacity zariadení starostlivosti o deti v pracovných dňoch v pracovnom čase.

Novelou zákona o príspevku na starostlivosť o dieťa sa upravuje poskytovanie príspevku na starostlivosť o dieťa pre novú formu poskytovania starostlivosti v tzv. detských skupinách. Výška príspevku pre túto formu starostlivosti dosiahne 160 eur.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojnoví utečenci na slovensko-ukrajinských hraniciach (fotografie)

Viac k témam: Lex Ukrajina, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenci migranti, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová podpísala novú legislatívu o sociálnych opatreniach pre odídencov z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.