Sobota, 20. apríl 2024
Polojasno  4,4 °C
Mimoriadne správy

Machyna ako šéf OZ KOVO po 26 rokoch končí, vystriedal ho Ľupták

 Webnoviny   2. jún 2022  213  
Machyna ako šéf OZ KOVO po 26 rokoch končí, vystriedal ho Ľupták

2.6.2022 (Webnoviny.sk) - Novým predsedom Rady OZ KOVO sa vo štvrtok na najbližšie štyri roky stal dlhoročný odborový predák zo strojárskej spoločnosti PPS Group Detva Stanislav Ľupták. Na tomto poste vystriedal Emila Machynu, ktorý OZ KOVO šéfoval 26 rokov. Na VIII. zjazde OZ KOVO o tom rozhodli prítomní delegáti.

V tlačovej správe o tom informovala Anita Fáková z úseku komunikácie s verejnosťou a médiami OZ KOVO. „Doterajší predseda Rady OZ KOVO Emil Machyna už nekandidoval, nakoľko sa rozhodol odísť do dôchodku," uviedla.

Podpredsedníčkou Rady OZ KOVO bude opäť Monika Benedeková, ktorá tento post zastávala aj v predchádzajúcom volebnom období.


OZ KOVO aktuálne zastrešuje približne 170-tisíc zamestnancov v sektoroch hutníctvo, strojárstvo, automobilový priemysel, elektrotechnický a sklársky priemysel, verejná cestná doprava či bytové hospodárstvo.Viac k témam: Odchod z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk - Machyna ako šéf OZ KOVO po 26 rokoch končí, vystriedal ho Ľupták © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.