Sobota, 20. apríl 2024
Polojasno  4,4 °C
Mimoriadne správy

Prezidentka Čaputová by mala podľa Cigánikovej vetovať balíček pomoci rodinám

 Webnoviny  29. máj 2022  158  
Prezidentka Čaputová by mala podľa Cigánikovej vetovať balíček pomoci rodinám

29.5.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová by mala podľa poslankyne Jany Ciganíkovej (SaS) vetovať balíček opatrení, ktoré majú pomôcť rodinám. Uviedla to v relácií Na telo v televízií Markíza. Cigániková vidí problém najmä v spôsobe presadenia opatrení v Národnej rade SR.

Zákon schválil parlament v utorok v skrátenom legislatívnom konaní. „Nemohli sa na to pozrieť iní ľudia ako Igor Matovič, naozajstní odborníci,“ povedala Cigániková.

Suma prídavku na dieťa sa od júla tohto roka zvýši zo súčasných 25,88 eura na 30 eur a od začiatku budúceho roka na 40 eur. Stúpne aj daňový bonus na nezaopatrené deti.

Od júla suma daňového bonusu na dieťa do 15 rokov vzrastie na 70 eur a od začiatku budúceho roka na 100 eur. Na nezaopatrené dieťa vo veku nad 15 rokov sa daňový bonus od júla tohto roka zvýši na 40 eur a od začiatku budúceho roka na 50 eur.

Viac k témam: Prídavok na dieťa
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová by mala podľa Cigánikovej vetovať balíček pomoci rodinám © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.