Sobota, 20. apríl 2024
Slabý dážď  4 °C
Mimoriadne správy

Poľský premiér Morawiecki vyzval na úplne zastavenie obchodu Európskej únie s Ruskom

 Webnoviny  19. marec 2022  259  
Poľský premiér Morawiecki vyzval na úplne zastavenie obchodu Európskej únie s Ruskom

19.3.2022 (Webnoviny.sk) - Poľský premiér Mateusz Morawiecki v sobotu zopakoval svoju výzvu Európskej komisii, aby zablokovala všetok obchod s Ruskom a donútila Moskvu ukončiť vojnu na Ukrajine.

Morawiecki sa takto vyjadril počas návštevy firmy Telesystem-Mesko v obci Lubiczow vyrábajúcej navádzacie časti pre protilietadlové systémy. Poľsko tieto dielce poskytuje Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


„Blokáda námorných prístavov, zákaz vstupu ruských lodí pod ruskou vlajkou s ruským nákladom do prístavov ale tiež zákaz obchodu po zemi," by sa mali pridať k sankciám voči Rusku, povedal Morawiecki.

Podľa jeho slov úplné zrušenie obchodu 27-člennej Európskej únie s Ruskom by bolo dodatočným tlakom na Moskvu, aby si premyslela, či „možno nie je lepšie zastaviť túto krutú vojnu". Poľský premiér dodal, že o to požiada najbližšie zasadanie Európskej komisie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľský premiér Morawiecki vyzval na úplne zastavenie obchodu Európskej únie s Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.