Pondelok, 22. apríl 2024
Mimoriadne správy

Japonsko zainvestuje v Indii 42 miliárd dolárov, premiéri Kišida a Módí diskutovali aj o situácii na Ukrajine

 Webnoviny  19. marec 2022  132  
Japonsko zainvestuje v Indii 42 miliárd dolárov, premiéri Kišida a Módí diskutovali aj o situácii na Ukrajine

19.3.2022 (Webnoviny.sk) - Japonský premiér Fumio Kišida v sobotu oznámil, že jeho krajina v priebehu najbližších piatich rokov investuje v Indii 42 miliárd dolárov.

Kišida sa počas svojej prvej návštevy Indie odvtedy, ako sa ujal funkcie, v Naí Dillí stretol so svojim indickým partnerom Naréndrom Módím.

Hovorili o viacerých otázkach


Obaja lídri hovorili o celej škále otázok, od ekonomiky po bezpečnostnú spoluprácu. Kišida uviedol, že plán investícií znamená veľké prínosy pre viacero odvetví, od rozvoja mestskej infraštruktúry po zelenú energiu.

Podľa japonského premiéra obe strany potvrdili záväzok Japonska a Indie voči posilneniu bezpečnostných vzťahov v Indicko-tichomorskom regióne a diskutovali aj o kríze na Ukrajine.

India ruský útok neodsúdila


„Hovorili sme o situácii na Ukrajine. Ruský útok je vážnou vecou, keďže otriasol medzinárodnými normami," povedal Kišida.

India neodsúdila ruskú inváziu na Ukrajine. Zdržala sa hlasovania proti Rusku na pôde OSN aj kritiky prezidenta Vladimira Putina. Japonsko prijalo finančné sankcie s cieľom izolovať Rusko.

Viac k témam: Investície
Zdroj: Webnoviny.sk - Japonsko zainvestuje v Indii 42 miliárd dolárov, premiéri Kišida a Módí diskutovali aj o situácii na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.